Čo sme sa už všetci zbláznili?

Autor: Béla Bugár | 18.1.2017 o 9:47 | Karma článku: 10,36 | Prečítané:  10284x

Chápem fakt, že žijeme v rýchlej dobe, že treba veci pomenovávať jasne, stručne. Aj to, že niektorí politici majú nutkanie každý deň hodiť do verejného priestoru niečo „geniálne“ a majú rýchle a okamžité riešenia na všetko.

Ale keď jeden z politikov, ktorý sám seba označuje za najproduktívnejšieho poslanca, príde s návrhom zrušiť VÚC hneď a teraz, bez náhrady, preškrtnutím, pol roka pred voľbami, mi vyrazilo dych. A to aj tak, že téma návratu k prirodzeným regiónom na Slovensku je dlhodobou agendou strany Most-Híd.

VÚC sú viac ako 15 rokov súčasťou štátno-právneho usporiadania Slovenska. Pracujú tam stovky ľudí, majú v pôsobnosti školy, cesty, celý rad agendy. Práve preto, že kraje ktoré na Slovensku dnes máme, boli vytvorené politicky, nerešpektovaním dôslednej analýzy a jej výsledkov v prospech prirodzených regiónov,  sme tam, kde sme dnes. Nie je to ideálne, ale to posledné, čo by situáciu okolo krajov vedelo vyriešiť sú práve takéto populistické výkriky do priestoru, ako bol ten spomínaný. Nie že by sa v minulosti nediali. Aj z minulosti si pamätáme politických bojovníkov, ktorí dokázali dokonalo zaujať za každú cenu, bez ohľadu na vec samú, ktorí boli majstrami plánov bez reálnych podkladov. Bezbrehý populizmus, priehľadné taktiky, ľúbivé iniciatívy poháňané získaním priazne nových strán, časom môžu zdegradovať aj najproduktívnejšieho poslanca.

Ak je záujem riešiť tento problém seriózne, tak otvorme celospoločenskú diskusiu. Dajme si reálny cieľ, ako sa tento vážny zásah do nášho systému dá čo najrýchlejšie a najefektívnejšie riešiť. Ale aspoň niektorí prosím vás, sa zdržme preberania spôsobov populistov a šaškov. Inak si občania fakt budú myslieť, že sme sa všetci kompletne zbláznili.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?