Politický marketing v plnom prúde

Autor: Béla Bugár | 4.4.2016 o 16:28 | Karma článku: 6,48 | Prečítané:  2215x

Neprešiel ani jeden mesiac od parlamentných volieb a volebná kampaň je už opäť v plnom prúde. Opoziční politici sa začali predbiehať, kto z nich dokáže viac zaútočiť na svojich bývalých kolegov.

Opozičné strany majú akoby jeden cieľ, a to preskupiť pravicových voličov. Nie je to však nič nové od týchto strán, keďže rovnakú politiku útokov presadzovali už pred voľbami. V podobnom duchu sa vedie aj iniciatíva poslancov SaS Ondreja Dostála a Martina Poliačika v prípade Zákona o dvojitom štátnom občianstve.

Je podľa mňa nezodpovedné takéto závažné témy využívať ako nástroje politického marketingu. Keby išlo o skutočné riešenie, tak to pán Dostál nerobí formou otvoreného listu v procese tvorby programového vyhlásenia vlády, ale vyvolá seriózne rokovania s partnermi, za rokovacím stolom. Ide mu len o to, aby poškodil niektorým stranám a nie o to, aby pomohol vec vyriešiť. Nevideli sme od neho žiadne aktivity s opozičnými politickými stranami, ktoré by smerovali k otázke vyriešenia zákona o dvojitom štátnom občianstve. Možno by mal skúsiť predrokovať túto záležitosť aj so zástupcami opozície, napríklad pánom Matovičom, ktorý tento zákon vo vláde Ivety Radičovej nepodporil, alebo  využiť dobré vzťahy svojho aktuálneho straníckeho šéfa Richarda Sulíka so šéfom extrémistov pre podporu svojho návrhu.

Musím znovu zopakovať, že súčasne platný zákon považujeme naďalej za zlý a zbytočne škodiaci našim občanom. Mňa ako politika samozrejme mrzí každá jedna strata občianstva slovenského občana. Tak isto, ako ma to mrzelo v r. 2010, tak ma mrzí aj dnes. No je potrebné pripomenúť pánovi Dostálovi, že zmena Zákona o štátnom občianstve mohla byť prijatá už počas Radičovej vlády, ak by proti tejto zmene nehlasoval napríklad aj jeho súčasný opozičný kolega pán Matovič. Takisto by sa nám možno podarilo dosiahnuť túto zmenu neskôr, ak by pán Dostál spolu so stranou SaS a Obyčajnými ľuďmi nehlasovali za pád vlády Ivety Radičovej. Tak, ako vo vláde Ivety Radičovej, kde sme mali silu 8,13%, tak žiaľ ani v súčasnej koalícii sa nepodarilo dosiahnuť zhodu v tejto otázke. Naša sila má dnes váhu 6,5%. Strana Most-Híd sa teraz sústredí na prípravu programového vyhlásenia vlády, ktoré bude obsahovať viaceré pravicové návrhy, ktoré už figurujú medzi programovými prioritami vlády. Je potrebné takisto pripomenúť, že medzi priority vlády sa dostali významné zmeny v živote národnostných menšín - málotriedky, fond na financovanie kultúry národnostných menšín, posilňovanie dvojjazyčnosti, zmenu výuky slovenského jazyka na menšinových školách. Ocenil by som preto namiesto politického marketingu zo strany opozičných poslancov ich skutočný záujem na tom, aby sa veci na Slovensku menili k lepšiemu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?