Svet sa mení

Autor: Béla Bugár | 24.3.2016 o 15:34 | Karma článku: 6,52 | Prečítané:  1768x

Stretol som sa nedávno s jednou zaujímavou myšlienkou - Desatoro neobsahuje úvodnú vetu: „Ak sa Vám chce...“. 

Potom, ako som sa pousmial nad jej jemnou iróniou, som si uvedomil, že je presným vyjadrením situácie, v ktorej sme sa na Slovensku po voľbách ocitli. Myslím tým, my v strane Most-Híd. Len by si vyžadovala trošku upraviť : „Choď plniť  svoj politický program a rob to, čo si sľúbil občanom“. A tak isto, ako sa to píše v tej myšlienke nie je možné ju doplniť o úvodnú vetu : „Ak všetko bude ideálne a také, ako si predstavuješ, ..“.

Urobili sme rozhodnutie, ktoré bolo jediné možné. Tak, ako to urobili aj iné strany. Áno urobili sme ťažké kompromisy, áno niektorí ľudia zostali prekvapení, áno dostali a dostávame nevyberané nadávky na sociálnej sieti. A chápeme, že niektorí nám nechcú dať nielen 100 dní, ani 100 sekúnd šance. Ale ešte raz podčiarkujem, sme a sme boli pripravení robiť správne, nielen populárne veci. Ideme plniť náš volebný program s plnou zodpovednosťou a vážnosťou. Aj so všetkými dôsledkami. Verím, že presvedčíme aj tých, ktorí dnes zatvárajú oči a uši a vidia len svoju pravdu. Teraz, keď sa ustanovil nový parlament a bola vymenovaná nová vláda som považoval za potrebné ešte raz sa k tejto téme vyjadriť.

A teraz začína práca, ktorá by bola ťažká aj v tzv. „riadnom režime“, keď  fungovalo všetko tak, ako doteraz. Keď sme boli zvyknutí na pravicu, ľavicu, istý štandard a systém. Lenže veci na Slovensku sa niekedy okolo roku 2011 začali meniť. Pomalým spôsobom sa neštandardné a neakceptovateľné javy stali bežnou a akceptovanou súčasťou  verejného života. A to tak na Slovensku, ako aj mimo neho. Odrazu sa ocitáme vo svete, kde je všetko inak. Všetko sa mení. Čo samo o sebe nie je zlé. Ale je to nevypočítateľné. Preto som rád, že napriek výhradám táto vláda vznikla rýchlo, že parlament má za sebou ustanovujúcu schôdzu a verím že po sviatkoch sa všetci sústredíme na to podstatné: Aby sa táto krajina napriek rozbúreným domácim a zahraničným vodám stala stabilnou, demokratickou a rozvíjajúcou sa európskou krajinou v prospech jej občanov.   

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátna firma ukázala, ako by sa dalo obísť zvyšovanie príplatkov

Najväčší súkromní zamestnávatelia zhodne tvrdia, že také kroky, ako chystá železničné Cargo, neplánujú.

DOMOV

Migračná kríza sa skončila, policajné kontroly za hranicami nie

Rakúska polícia stále náhodne kontroluje.

DOMOV

Esbéeskar môže v obchode šacovať. Ak je to dobrovoľné

Ak zariadenie zapípa, pracovník SBS by mal zákazníka požiadať o blok.


Už ste čítali?