Smer robí z krajiny jednu veľkú poštu

Autor: Béla Bugár | 3.12.2015 o 9:33 | Karma článku: 7,86 | Prečítané:  1671x

Je treba uznať, že marketéri strany Smer vymysleli geniálny nápad: všetky problémy krajiny, aj tie skutočné, ale hlavne tie vymyslené treba riešiť balíčkami. Balíček je pozitívna vec, znamená, že dostaneš niečo. 

Málokoho pri prvom počutí napadne, že to, čo v tom balíčku skutočne je, sa objaví až vtedy, keď ho rozbalíme. Preto fakt, že sociálne balíčky 1., 2. až 100. sú vlastne kupovaním hlasov voličov a skrývajú v sebe veľké riziká, hlavne pre budúce rozpočty a budúce generácie, nikto nerieši. Tak isto, ako ani pri najnovšom marketingovom návrhu – teroristických balíčkoch – nikto nerieši že sa vlastne prijíma v krajine, kde zatiaľ bol za terorizmus odsúdený iba jeden človek – ktorý bol mimochodom Slovák a hral sa na teroristu pri prevádzke stánku rýchleho občerstvenia. Absolútne tým nechcem spochybniť fakt, že terorizmus je veľkou hrozbou a treba ho brať vážne. Ale viac, ako na populistické mediálne ťahy, by sme energiu mali sústrediť v prvom rade na dodržiavanie existujúcich zákonov, a na riadenie sa nimi.

Ako som spomínal, nápad s balíčkami je tak dobrý, že Most-Híd v prípade ak bude v parlamente bude presadzovať „protikorupčný balíček“. Na našej kandidátke kandidujú totiž ľudia, pre ktorých je ochrana Slovenska pred korupciou veľmi vážna úloha a jeden z volebných pilierov strany.  Sme presvedčení, že pravidlá musia platiť pre každého a že rozumní politici a rozumná strana robia nielen populárne veci, ale hlavne správne. Ale nato musíte mať odvahu. My v Most-Híd ju máme. Tak totiž aj naše deti budú môcť otvárať rôzne „balíčky“ bez obáv o skryté prekvapenia. Či sa jedná o ich vrecká, alebo „len“ slobodu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?