Smer robí z krajiny jednu veľkú poštu

Autor: Béla Bugár | 3.12.2015 o 9:33 | Karma článku: 7,86 | Prečítané:  1607x

Je treba uznať, že marketéri strany Smer vymysleli geniálny nápad: všetky problémy krajiny, aj tie skutočné, ale hlavne tie vymyslené treba riešiť balíčkami. Balíček je pozitívna vec, znamená, že dostaneš niečo. 

Málokoho pri prvom počutí napadne, že to, čo v tom balíčku skutočne je, sa objaví až vtedy, keď ho rozbalíme. Preto fakt, že sociálne balíčky 1., 2. až 100. sú vlastne kupovaním hlasov voličov a skrývajú v sebe veľké riziká, hlavne pre budúce rozpočty a budúce generácie, nikto nerieši. Tak isto, ako ani pri najnovšom marketingovom návrhu – teroristických balíčkoch – nikto nerieši že sa vlastne prijíma v krajine, kde zatiaľ bol za terorizmus odsúdený iba jeden človek – ktorý bol mimochodom Slovák a hral sa na teroristu pri prevádzke stánku rýchleho občerstvenia. Absolútne tým nechcem spochybniť fakt, že terorizmus je veľkou hrozbou a treba ho brať vážne. Ale viac, ako na populistické mediálne ťahy, by sme energiu mali sústrediť v prvom rade na dodržiavanie existujúcich zákonov, a na riadenie sa nimi.

Ako som spomínal, nápad s balíčkami je tak dobrý, že Most-Híd v prípade ak bude v parlamente bude presadzovať „protikorupčný balíček“. Na našej kandidátke kandidujú totiž ľudia, pre ktorých je ochrana Slovenska pred korupciou veľmi vážna úloha a jeden z volebných pilierov strany.  Sme presvedčení, že pravidlá musia platiť pre každého a že rozumní politici a rozumná strana robia nielen populárne veci, ale hlavne správne. Ale nato musíte mať odvahu. My v Most-Híd ju máme. Tak totiž aj naše deti budú môcť otvárať rôzne „balíčky“ bez obáv o skryté prekvapenia. Či sa jedná o ich vrecká, alebo „len“ slobodu. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan vracia milióny, ktoré doňho investovali. Jeho šéf je spokojný

Bývalý nemecký cyklista Ralph Denk založil pred siedmimi rokmi amatérsky tím, teraz je medzi elitou. Aj vďaka Saganovi.

EKONOMIKA

Ako narastú platy vo Volkswagene a čo s obednou pauzou

Finálna dohoda je pri tretej tarifnej triede vyššia.

EKONOMIKA

Vážny podivne nakúpil pre Sociálnu poisťovňu ďalšie autá

Poisťovňa tvrdí, že nové autá musela nakúpiť.


Už ste čítali?