Nahrávame a budeme nahrávať?

Autor: Béla Bugár | 24.9.2015 o 15:08 | Karma článku: 3,87 | Prečítané:  1105x

Úprimne hovorím, že mám rád všetko, čo je nové. Je to prirodzené. Ľudia sa vždy tešia na nové veci, spájajú ich s očakávaniami. Veľké firmy preto investujú do budúcnosti, do mladých perspektívnych ľudí. Noví lídri znamenajú nádej.

Týka sa to aj tzv. „nových politikov“ a „novej politiky“ na Slovensku. Slovensko ovládla eufória z nových, nezávislých politikov. A tí sa aj skutočne dostávajú na najvyššie pozície vo verejnej správe,  čo je v poriadku. A čakáme (zatiaľ stále len čakáme) na nové prístupy, nové nápady, nové spôsoby práce. Trošku konštruktivity, vizionárstva  pre Slovensko a jeho občanov. Nie v polohe sľubov, ale v polohe činov. Lebo bilbord znesie všetko. Znesie naše sľuby, znesie poukazovanie na starých politikov. Lenže realita nie je bilbord. Tu by mali nastúpiť tie činy. V zmysle sľubov a postojov na bilborde. 

Priznám sa, na posledné udalosti okolo magistrátu hlavného mesta sa pozerám ako na zlú reklamu na nezávislých politikov a ich faktickú činnosť. Na jednej strane zlyhanie „nezávislosti“ a na druhej strane jediný spôsob novej politiky, ktorý som na Slovensku zaregistroval:  nahrávame všetkých a všade.

Žeby toto mala byť tá „nová politika“? Alebo tá „nezávislá“? Neprosím si z nej. Je to žalostne málo. Nielen pre mňa, ale myslím si, že aj pre väčšinu občanov Slovenska. Nahrávanie partnerov je v bežnom živote neakceptovateľné. Nemalo by byť akceptované ani v politike. Tak isto, ako je neakceptovateľné dávanie sľubov, o možnosti splnení ktorých nie sme presvedčení. Slovensku mantinelová politika nepomôže. Potrebujeme rozumnú politiku spojenú so slušnosťou a zodpovednosťou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Štátna firma ukázala, ako by sa dalo obísť zvyšovanie príplatkov

Najväčší súkromní zamestnávatelia zhodne tvrdia, že také kroky, ako chystá železničné Cargo, neplánujú.

DOMOV

Migračná kríza sa skončila, policajné kontroly za hranicami nie

Rakúska polícia stále náhodne kontroluje.

DOMOV

Esbéeskar môže v obchode šacovať. Ak je to dobrovoľné

Ak zariadenie zapípa, pracovník SBS by mal zákazníka požiadať o blok.


Už ste čítali?