Nahrávame a budeme nahrávať?

Autor: Béla Bugár | 24.9.2015 o 15:08 | Karma článku: 3,87 | Prečítané:  1086x

Úprimne hovorím, že mám rád všetko, čo je nové. Je to prirodzené. Ľudia sa vždy tešia na nové veci, spájajú ich s očakávaniami. Veľké firmy preto investujú do budúcnosti, do mladých perspektívnych ľudí. Noví lídri znamenajú nádej.

Týka sa to aj tzv. „nových politikov“ a „novej politiky“ na Slovensku. Slovensko ovládla eufória z nových, nezávislých politikov. A tí sa aj skutočne dostávajú na najvyššie pozície vo verejnej správe,  čo je v poriadku. A čakáme (zatiaľ stále len čakáme) na nové prístupy, nové nápady, nové spôsoby práce. Trošku konštruktivity, vizionárstva  pre Slovensko a jeho občanov. Nie v polohe sľubov, ale v polohe činov. Lebo bilbord znesie všetko. Znesie naše sľuby, znesie poukazovanie na starých politikov. Lenže realita nie je bilbord. Tu by mali nastúpiť tie činy. V zmysle sľubov a postojov na bilborde. 

Priznám sa, na posledné udalosti okolo magistrátu hlavného mesta sa pozerám ako na zlú reklamu na nezávislých politikov a ich faktickú činnosť. Na jednej strane zlyhanie „nezávislosti“ a na druhej strane jediný spôsob novej politiky, ktorý som na Slovensku zaregistroval:  nahrávame všetkých a všade.

Žeby toto mala byť tá „nová politika“? Alebo tá „nezávislá“? Neprosím si z nej. Je to žalostne málo. Nielen pre mňa, ale myslím si, že aj pre väčšinu občanov Slovenska. Nahrávanie partnerov je v bežnom živote neakceptovateľné. Nemalo by byť akceptované ani v politike. Tak isto, ako je neakceptovateľné dávanie sľubov, o možnosti splnení ktorých nie sme presvedčení. Slovensku mantinelová politika nepomôže. Potrebujeme rozumnú politiku spojenú so slušnosťou a zodpovednosťou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pred cestou sme vtipkovali, spomínajú ženy z prvého transportu do Osvienčimu

V sobotu 25. marca je 75. výročie prvého transportu Židov do koncentračného tábora v Osvienčime.

KOMENTÁRE

Varšava chce zavrieť Tuska. A s ním poľskú demokraciu

Poľsko začalo s kriminalizáciou politických protivníkov.

SVET

Nemecká babička prešla celý svet. V Berlíne ju vítali davy

Bývalá šéfka autopredajne je vyučená automechanička.


Už ste čítali?