Slovensko musí opäť rásť!

Autor: Béla Bugár | 25.6.2015 o 0:00 | (upravené 5.8.2015 o 15:13) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  262x

V posledných troch mesiacoch sme sa sústredili na predstavenie nášho programu Občianska vízia verejnosti.

Nielen v médiách, ale obchádzali sme mestá a dediny a snažili sme sa priblížiť tento programový dokument odbornej aj širokej verejnosti. Počas trojmesačného obdobia sme dostali množstvo hodnotných podnetov, ktoré sa dostanú do nášho programu. Ceníme si tieto príspevky a ďakujeme za ne.

Pre mňa osobne malo toto obdobie niekoľko zaujímavých skúseností: tou prvou je fakt, že neverím tomu, že občanov programy politických strán nezaujímajú. Pravdepodobne nezaujímajú všetkých. Ale medzi nami je veľa takých ľudí, ktorí nepočúvajú na ľúbivé heslá, ale zaujímajú sa o návrhy a kroky, ktoré môžu túto krajinu posunúť vpred. Priznám sa, že po toľkých skeptických vyjadreniach na adresu politických strán a ich budúcnosti na Slovensku, tento záujem občanov je pre mňa veľmi pozitívnym momentom a zároveň je aj povzbudením.

Druhou pozitívnou skúsenosťou je fakt, že je medzi nami veľa takých osobností, ktorým záleží na hľadaní odpovedí na otázky, kam chceme posunúť túto krajinu, v akej krajine chceme žiť. Radi by mali na Slovensku stále viac inovatívnych, tvorivých občanov, ktorí sa chcú aktívne podieľať na vytváraní svojho okolia od vlastného dvora až po ten veľký, občiansky. Podobne ako to cítime aj v Most-Híd.

Pravdou je, že na konci každého fóra, každého stretnutia odznieva otázka na politické pomery na Slovensku. Otázky typu: „Bude možné vytvoriť vládu bez Smeru? Kto bude vo vláde?“ sme počuli na každom jednom stretnutí. My v Most-Híd túto alternatívu vidíme v 2-3 programovo blízkych stranách. Je totiž nevyhnutnosťou, aby budúca vláda na Slovensku dokázala byť zostavená na programovej zhode. Už dnes sa napríklad súčet percent strán Most-Híd, Sieť a KDH blíži ku klesajúcim percentám Smeru.

Občania sa pýtali aj na fakt, či budeme spolupracovať so Smerom. Zdôrazňujem, že našim cieľom je vytvorenie pravicovej alternatívy vlády Smeru.  Most-Híd je schopný prijať zodpovednosť za akýkoľvek výsledok volieb. Ak nás voliči posunú na prvé miesto spomedzi opozičných strán, tak aj za zostavenie vlády. Ak sa najsilnejšou opozičnou stranou stane iná strana, sme pripravení byť spoľahlivým a zodpovedným partnerom vlády bez Smeru.

Lídrom pravice nebude ten, kto to o sebe vyhlasuje, ale ten, kto dosiahne najlepší výsledok. A ak sa to stane na  základe toho, že bude hovoriť a robiť nielen populistické, ale aj správne veci, o to lepšia správa pre túto krajinu. My sa o to posnažíme a k výsledku budúcoročných volieb sa postavíme zodpovedne.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Majiteľ Slotovej vily robí pre Siekela

Siekel býva v byte Nosáľa, ktorý mu predtým sám predal.

Dobré ráno

Dobré ráno: Slovensko príde o 100 miliónov eur, prečo sa tak stalo

Ministerstvo školstva čelí obvineniu.

DOMOV

Kočnerovi navrhnú sprísniť väzbu, vraj ovplyvňuje vyšetrovanie

Utajený svedok predložil dôkazy proti Kočnerovi.


Už ste čítali?