Kto splní naše novoročné očakávania?

Autor: Béla Bugár | 30.12.2014 o 9:53 | Karma článku: 5,41 | Prečítané:  610x

Máme za sebou najkrajšie sviatky roka. Boli sme tak, ako každý rok, chvíľu k sebe dobrí.

Teraz, tak isto ako každý rok, vyslovujeme želania, čo všetko by sme v roku 2015 chceli dostať, dosiahnuť, urobiť. Sám som takéto želania už niekoľkokrát vyslovil a úprimne povedané, pristihol som sa pritom, že ich vyslovujem tak, ako keby ich mal splniť niekto iný. 

A pritom splnenie každého jedného želania je aj v našich rukách. Vzniku nových vecí, zmene tých zabehnutých,  vieme  napomôcť v menšej alebo väčšej miere aj my sami. Nech už je to zmena osobná, spoločenská, politická. 

Podarí sa to vtedy, keď negatívne javy v spoločnosti nebudú iba nástrojom politického boja pred voľbami, ale ich odstránenie bude úprimným cieľom každého jedného politika. Keď vyhováranie sa na nečinnosť iných a tých pred nami nebude ospravedlnením našich neospravedlniteľných krokov. Keď „skoncujme s tým“, bude to úprimné a zodpovedné. Nech už sa jedná o korupciu, kriminalitu, nacionalizmus alebo nevymožiteľnosť práva. 

Buďme nároční pri očakávaniach a želaniach. A buďme nároční aj k sebe samým. Spolu vieme dosiahnuť to, aby v tejto krajine bolo menej korupcie, viac práce, menej populizmu, viac práva, menej arogancie viac tolerancie. Každý na svojom mieste, každý podľa svojich možností a každý svojim dielom. Od hlavy smerom dole. 

Spolu vieme rásť, spolu vieme meniť veci k lepšiemu. Nikto to za nás neurobí. Želám všetkým občanom, svojim kolegom, aby sme takto o rok mohli bilancovať s pozitívnymi výsledkami. A to v prvom rade pred sebou samým. Vtedy to bude úprimné a zodpovedné. Úžitok z toho bude mať celá krajina.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.


Už ste čítali?