Samozvaní kazatelia

Autor: Béla Bugár | 6.11.2012 o 9:36 | Karma článku: 9,88 | Prečítané:  982x

Chcel by som sa v krátkosti vrátiť k môjmu minulotýždňovému vystúpeniu v parlamente ohľadne registrovaného partnerstva a objasniť isté názory. Mám taký pocit, že som reagoval prudko, možno až príliš prudko na vystúpenie pána Poliačika. Ako kresťana ma urážalo a stále uráža štýl a argumentácia pána Poliačika a to, že „priniesol“ meno Ježiša Krista do parlamentu ako argument tvrdiac, že on by za tento zákon hlasoval. Keďže poznám predošlé vystúpenia pána poslanca a jeho strany, nevedel som si to vysvetliť inak ako provokáciu. Nie som ochotný prijať tento štýl – toto je pre každého kresťana urážajúce a kvôli svojej viere som mal pocit, že sa musím ozvať.

Úprimne považujem za škodlivé, že rad za radom vystupujú v parlamente takí poslanci, pre ktorých je dôležitá jediná vec: ich vlastná popularita. Nezaujíma ich téma ani spôsob ako túto popularitu dosiahnuť. Otázka registrácie homosexuálnych partnerov je komplikovaná. Ako kresťanský a demokratický politik presne viem, aké ťažké je pre nás všetkých vytvoriť prijateľné stanovisko v tejto otázke. Verím, že Slovensko má byť pre všetkých jeho občanov miestom kde môžu žiť pokojne a myslím si, že o takýchto otázkach by sa malo verejne diskutovať.

Neverím však v to, aby sa takáto ťažká téma priniesla do parlamentu bez prípravy, v podstate odsúdená na záhubu. Pán Poliačik nie len že nerokoval o svojom návrhu s opozičnými stranami, teda ani s nami, ale nediskutoval ani s poslancami Smeru. Práve preto si myslím, že túto tému použil len pre rast svojej popularity. Takýto postup je vždy škodný, ale pri takejto citlivej téme, v ktorej môžu byť názory ľudí veľmi rozličné, sa to obzvlášť nesmie robiť. Ak by sa poslanec SaS chcel vážne zaoberať otázkou registrovaného partnerstva, mal rokovať s predsedami poslaneckých klubov a pokúsiť sa nájsť spoločné stanovisko. Nestalo sa tak.

Sadnúť si do parlamentu a arogantným spôsobom „kázať” nie je veľký výkon. Získať si parlamentnú väčšinu v tak závažnej otázke je o to ťažšie. Poslanec SaS sa o to ani nepokúsil – nestalo sa tak prvý a podľa všetkého ani posledný krát.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.


Už ste čítali?