Úlohy opozičnej strany

Autor: Béla Bugár | 1.6.2012 o 14:27 | Karma článku: 5,12 | Prečítané:  657x

Mnohí si myslia, že úlohou opozičných strán v parlamente je len kritizovať vládu, vyjadrovať sa k jej návrhom a hlasovať proti nim. Netvrdím, že to z časti nie je pravda, veď vo väčšine prípadoch sa názory opozičných a vládnych strán líšia a preto je logické, že sú otázky, v  ktorých sa nedokážu  zhodnúť. Ale úlohy opozície sa týmto nekončia. Dôležité podľa môjho názoru je urobiť všetko preto, aby sme my, ako bývalá vládna strana zachránili maximum z toho, čo sa nám podarilo dosiahnuť počas predchádzajúceho vládneho obdobia.

Je to jeden z dôvodov, prečo je pre nás post splnomocnenca vlády pre národnostné menšiny dôležitý. Počas Radičovej vlády sme vybudovali úrad pre ľudské práva a národnostné menšiny, ktorý vo veľkej miere prispel k zmierneniu napätia medzi majoritou a minoritou. Keďže Robert Fico tento úrad a post vicepremiéra zrušil, chceme zachrániť aspoň jeho právomoci aby sme zabránili opätovnému vzniku napätia. Splnomocnenec  nás bude môcť varovať ako prvý, ak by pri návrhoch alebo novelizáciách zákonov hrozilo porušenie práv menšín. Sme strana, ktorá sa otvorene stavia za práva všetkých menšín žijúcich na Slovensku a preto je pre nás dôležité aby mal splnomocnenec dostatočné právomoci a  aby mohol v prípade potreby konať.


Netýka sa to však len postu splnomocnenca. Ako príklad by som mohol spomenúť aj často diskutovaný II.dôchodkový pilier. Som presvedčený, že tie peniaze, ktoré sporia mladší ľudia v tomto druhom pilieri, môžu byť znehodnotené. Ficova vláda totiž avizovala, že by z týchto nasporených peňazí zobrala možno 4 až 6 percent - presné čísla ešte nepoznáme, ale  jedno je isté, vláda má s týmito peniazmi plány. Našou úlohou, úlohou opozície, je upozorniť občanov na to, že sa takýto krok pripravuje a urobiť všetko, čo je v našim silách, aby sme tomu zabránili. Naši voliči nás nevolili preto, aby sme v tichosti sedeli v ľaviciach parlamentu, ale aby sme obhajovali ich práva a my sme na to pripravení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Nespávajú, aby mohli prekladať titulky. Zadarmo a za pár hodín

I love you, povie filmová postava a v titulkoch sa objaví: Ja láska vy.

DOMOV

Bývalý minister práce Mihál odchádza z SaS, pre postoje Sulíka

Mihál vraj nesúhlasí s niektorými postojmi predsedu strany Sulíka.

DOMOV

Žena, ktorá močila na Korán, ohrozila bezpečnosť Slovenska

Na videu obvinenej viala v pozadí slovenská vlajka.


Už ste čítali?