Po kongrese

Autor: Béla Bugár | 13.9.2011 o 10:02 | (upravené 13.9.2011 o 10:20) Karma článku: 3,36 | Prečítané:  932x

Uplynulý víkend sa opäť niesol v znamení intenzívnej, ale príjemnej práce. V Košiciach sa v sobotu konal V. snem našej strany.  Deň predtým sme sa stretli s krajskými  a okresnými predsedami, ako aj s primátormi a starostami z regiónu východného Slovenska.

Mám rád tieto pracovné stretnutia, veď politik nemôže byť všade a preto ani nemôže byť v obraze,  čo sa týka života v jednotlivých regiónoch. Okrem toho, že som sa dostal  k podnetným informáciám z prvej ruky mali sme priestor na obsiahlejšiu diskusiu  aj o aktuálnych otázkach, ktoré riešime vo vláde, či parlamente.  Aj to je jeden z dôvodov, prečo som rád, že sa snem konal práve v tomto období, keď vláda prežíva krízu. Je potrebné nezaujato a podrobne vysvetliť našim straníckym kolegom, ako sa veci v skutočnosti majú a čo môžeme očakávať v nasledujúcom období.

Strana na sneme zaujala zásadné stanoviská k aktuálnym a závažným politickým a spoločenským otázkam, ako je štátny rozpočet na rok 2012, euroval či zákon o štátnom občianstve. Zákon o štátnom občianstve je pre našu stranu aktuálny aj z dôvodu, že sa nám minulý týždeň podarilo nazbierať 44 podpisov potrebných na podanie zákona na Ústavný súd. Potvrdilo sa, že nie sme jediný v parlamente, ktorí sme presvedčení o tom, že tento zákon je nedemokratický, protiústavný a nevykonateľný.  Naše stanoviská, hlavne v ekonomických otázkach sa rodili po analýzach ekonomických expertov strany a zákonite museli byť konfrontované aj s politickou realitou. Som rád, že toto stanovisko podporili jednohlasne všetci prítomní delegáti nášho snemu. Som rád, že všetci sa vyslovili za zodpovedné postoje k aktuálnym otázkam domácej ale hlavne európskej  ekonomiky. Zo snemu a z víkendových rokovaní som odišiel obohatený o informácie a posilnený v presvedčení, že predstavitelia strany Most-Híd  vedia, že ak v časoch hojnosti sme členmi istého spoločenstva, tak, to isté musí platiť aj v časoch krízy.

Nevidíme priestor na búchanie do stola, ale vidíme priestor v serióznej práci. Témou týchto víkendových stretnutí bolo aj to, ako budeme v parlamente, vo vláde a prostredníctvom našich kolegov aj na straníckej úrovni pracovať na tom, aby Slovensko zostalo pevnou súčasťou Európskej Únie. V stávke je totiž oveľa viac, ako finančná pomoc nezodpovedným krajinám. Ide o budúcnosť Slovenska, o budúcnosť každého jedného občana krajiny. My sme povinný urobiť všetko, aby bola bezpečná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žiadne potraviny a autobus raz za týždeň. Okraj kraja, na ktorý sa zabudlo

Ľudia v Prešovskom samosprávnom kraji o práci župana veľa nevedia. Trápia ich najmä cesty a nezamestnanosť, ale aj životné prostredie.

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?