Z nenávisti a s nenávisťou sa politika robiť nemá a nedá

Autor: Béla Bugár | 16.3.2016 o 16:41 | Karma článku: 12,05 | Prečítané:  6412x

Žijem najťažšie dni svojej politickej kariéry. Nielen preto, že musím prijímať veľmi ťažké rozhodnutia, ale aj preto, lebo sa dostávam do situácie, že veci, ktoré mi voliči doteraz schvaľovali dnes odsudzujú. Mám na mysli spoluprá

Vždy som bol zástancom politiky malých krokov. Meniť, zmeniť charakter riadenia štátu a charakter krajiny môžete buď zo dňa na deň, alebo postupne. Závisí to od toho, čo Vám okolnosti dovoľujú. A voľby 5. marca tohto roku dali jednoznačný rámec pre budúce možné kroky.

Aj ja by som si želal jednoznačnú, proreformnú, skutočne pravicovú vládu. V momente, keď po Sneme SNS bolo jasné, že nevznikne pravicová vláda, jedinou možnosťou zostal vznik ľavo-pravej koalície. Je pravda, že mohla v vyzerať inak, ak by SaS nevolila ľahšiu cestu. Mohli sme v trojici SaS, Sieť a Most-Híd byť s vtedajšími 42 hlasmi razantným protipólom Smeru. Ale k tomu, aby aj niekto okrem mňa musel urobiť „hrubú čiaru“ nedošlo. Žiaľ. Pre Most-Híd a pre mňa osobne predčasné voľby, ani úradnícka vláda, ktorá by k nim smerovala tak či tak, sú absolútne neprijateľným riešením. Kvôli rizikám nárastu extrémizmu a nesystémových síl. Žiadne predčasné voľby ešte nič nevyriešili. Stačí si spomenúť na tie po páde vlády Ivety Radičovej. Po týchto štyroch rokoch a po  5. marci vidíme, kam to dospelo. Byť proti každému a všetkému je veľmi lúbivé v kampani. Na takúto rétoriku sa ľahko získavajú hlasy. Už ale nie sme v kampani. Musíme prijímať zodpovedné rozhodnutia, ktoré nemusia byť populárne. Ale som presvedčený, že krok za krokom môžu viesť k úspechu.

Posledné dni som sa zúčastnil štvrtého rokovania o programových prioritách vlády. Dnes môžem prehlásiť, že nikdy, za žiadnej koalície sa nám nepodarilo presadiť do tohto zásadného dokumentu toľko, ako teraz. Ja som dnes presvedčený o tom, že ak sa podarí pretaviť tieto ustanovenia do programového vyhlásenia novej vlády, a tieto úlohy aj zrealizovať, tak sme sa rozhodli správne. Pretože ja som v politike preto, aby som hľadal riešenia. To je moja úloha.

Nestačí sa tváriť, že nám ide o Slovensko a zapadnúť v straníckych vodách a v osobných ambíciách. Nepoškvrnene stáť na postrannej čiare a kričať hráčom, ako majú hrať. Treba ísť na ihrisko a hrať ten zápas. S najväčším možným nasadením.

Ja, my  tento zápas dohráme. Verím že úspešne. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?