O transparentnosti a Matici

Autor: Béla Bugár | 9.11.2011 o 9:21 | (upravené 22.11.2011 o 14:00) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  259x

Začiatkom novembra som ohlásil, že Andrej Hrnčiar, primátor Martina sa pridá k nám, a v budúcoročných voľbách sa objaví na kandidátke Most-Híd. Od toho momentu niektoré maďarské kruhy na nás neustále útočia, že cez primátora Martina sme sa spojili s Maticou slovenskou. Práve preto by som si veľmi rád vyjasnil niektoré veci.

Primátor Martina  je čestným podpredsedom Matice, keďže táto organizácia bola založená práve v tomto meste ešte v 19. storočí. Pán Hrnčiar sa k tejto pozícii dostal iba cez svoj post primátora, a ešte predtým, ako sme spolu ohlásili našu dohodu, vzdal sa aj tejto čestnej pozície. Preto ten, kto chce spojiť našu stranu a Maticu, jednoducho klame. Spolupráca pána primátora s miestnymi menšinami je naozaj vynikajúca, mnohí by si mohli zobrať príklad z neho.


Ale Andreja Hrnčiara sme neoslovili kvôli tomuto. Primátor Martina a jeho tím v minulosti dosiahol niečo, čo doteraz nikto na Slovensku nebol schopný. Mesto rozbehlo taký program transparentnosti, pomocou ktorého je fungovanie samosprávy, finančné toky, a všetko čo sa týka riadenia mesta úplne otvorené a priehľadné. Martin sa nestal iba najtransparentnejším mestom Slovenska, ale vďaka tomuto projektu získali aj prvú cenu pre otvorené samosprávy od OSN, kde sa porovnávali podobné, vynikajúce projekty z celej Severnej Ameriky a Európy. Martin je rovnako prvým slovenským mestom, ktoré získalo ocenenie EPSA organizácie EU za transparentnú samosprávu.

Verím, že na Slovensku dnes potrebujeme práve takýchto agilných, protikorupčných, čistých mladých a dynamických politikov. Práve preto mám radosť z toho, že sa nám podarilo dohodnúť. A tým, u ktorých meno pána Hrnčiara pripomenie znovu len Maticu, by som rád odkázal, nech sa radšej obzrú okolo svojej samosprávy, určite by potrebovali aj oni podobný transparentný program.

A ako poslednú myšlienku by som rád pripomenul fakt, že slovenský nacionalisti chcú Andreja Hrnčiara rovnako ukrižovať za to, že sa spája s nami. Aj my Maďari jednoducho musíme pochopiť, že treba hľadať spoluprácu, a že v parlamente nikdy nebudeme disponovať väčšinou, preto sa musíme spájať s takými Slovákmi, ktorí chápu a podporia aj veci, ktoré sú pre nás dôležité. Som presvedčený, že Andrej Hrnčiar je jeden z nich.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

ŠPORT

Pánik potvrdzuje skvelú formu. Opäť skóroval a je najlepším strelcom NHL

Premiérový gól v sezóne NHL strelil Tatar.

DOMOV

Drucker: Nie. Nikto mi nezavolal a to hovorím absolútne čestne

Angažovanie Szalaya vyvolalo otázky.


Už ste čítali?