Našim slovenským priateľom

Autor: Béla Bugár | 3.11.2011 o 14:03 | (upravené 3.11.2011 o 16:51) Karma článku: 10,15 | Prečítané:  2193x

Keď sme v 2009-tom, pred viac ako dvoma rokmi zakladali stranu Most-Híd, od prvého momentu sme vedeli, že budeme úspešní iba v tom prípade, ak sa okrem maďarských tém budeme venovať aj celospoločenským problémom, a stranu nezavrieme na čisto etnickom princípe, ale budeme úprimne otvorení tak Slovákom, ako aj ostatným menšinám.

Preto sa stal členom strany, a neskôr aj podpredsedom vlády Rudolf Chmel, a preto sa dostali na našu kandidátku aj ostatní Slováci. Na začiatku, v roku 2009 bolo naozaj málo známych Slovákov, ktorí sa otvorene hlásili k nám, napriek tomu sme vo voľbách v roku 2010 dosiahli úctyhodný výsledok aj medzi slovenskými voličmi. V dosiahnutí tohto výsledku nám pomohli aj poslanci OKS. Úspešná vlastná kampaň, ale aj čaro politickej matematiky za 10-15 tisíc hlasov, čo doniesli našej kandidátke, nakoniec ich odvďačila štyrmi poslaneckými kreslami, čo úprimne prekvapilo aj nás. Spolupráca s nimi v ostatnom roku aj pol nebola ľahká, ale až do predposlednej chvíle zostali korektnými partnermi. V októbri sa zo štyroch poslancov vedel nadniesť nad záujmy vlastnej politickej strany nakoniec iba František Šebej, a hlasoval za záchranu Radičovej vlády. Jeho traja spolustraníci radšej nechali padnúť koalíciu do priepasti, len preto, aby „oni zostali morálne čistí, a ich vnútorná integrita sa nepoškvrnila“. Ak by sa v politike za posledných 20 rokov na Slovensku každý správal rovnako, asi by sme sa nepohli nikam, veď vždy, pri každej téme by sa našiel niekto, kto by sa vyhováral na vlastnú morálnu integritu. Ako ste sa začiatkom tohto týždňa určite dozvedeli, František Šebej, koho rád nazvem našim priateľom, sa objaví na kandidátke Mostu-Híd pri budúcoročných parlamentných voľbách. Jeho politické pôsobenie za posledných viac ako dvadsať rokov poznáme dopodrobna, je to čestný, korektný a úprimný politik, ktorý zastáva názory, ktoré sú nám veľmi blízke. Pevne veríme, že s jeho skúsenosťami bude pomáhať aj našej strane, a naša spolupráca neskončí iba pri kandidátke. Zoznam slovenských politikov a osobností, ktorí podporujú hodnoty strany Most-Híd a objavia sa na našej kandidátke nekončí Rudolfom Chmelom a Františkom Šebejom. Dúfam, že finálny zoznam presvedčí všetkých o tom, že my o spolupráci nielen hovoríme, ale sa podľa toho aj riadime.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?