Po kongrese

Autor: Béla Bugár | 13.9.2011 o 10:02 | (upravené 13.9.2011 o 10:20) Karma článku: 3,36 | Prečítané:  907x

Uplynulý víkend sa opäť niesol v znamení intenzívnej, ale príjemnej práce. V Košiciach sa v sobotu konal V. snem našej strany.  Deň predtým sme sa stretli s krajskými  a okresnými predsedami, ako aj s primátormi a starostami z regiónu východného Slovenska.

Mám rád tieto pracovné stretnutia, veď politik nemôže byť všade a preto ani nemôže byť v obraze,  čo sa týka života v jednotlivých regiónoch. Okrem toho, že som sa dostal  k podnetným informáciám z prvej ruky mali sme priestor na obsiahlejšiu diskusiu  aj o aktuálnych otázkach, ktoré riešime vo vláde, či parlamente.  Aj to je jeden z dôvodov, prečo som rád, že sa snem konal práve v tomto období, keď vláda prežíva krízu. Je potrebné nezaujato a podrobne vysvetliť našim straníckym kolegom, ako sa veci v skutočnosti majú a čo môžeme očakávať v nasledujúcom období.

Strana na sneme zaujala zásadné stanoviská k aktuálnym a závažným politickým a spoločenským otázkam, ako je štátny rozpočet na rok 2012, euroval či zákon o štátnom občianstve. Zákon o štátnom občianstve je pre našu stranu aktuálny aj z dôvodu, že sa nám minulý týždeň podarilo nazbierať 44 podpisov potrebných na podanie zákona na Ústavný súd. Potvrdilo sa, že nie sme jediný v parlamente, ktorí sme presvedčení o tom, že tento zákon je nedemokratický, protiústavný a nevykonateľný.  Naše stanoviská, hlavne v ekonomických otázkach sa rodili po analýzach ekonomických expertov strany a zákonite museli byť konfrontované aj s politickou realitou. Som rád, že toto stanovisko podporili jednohlasne všetci prítomní delegáti nášho snemu. Som rád, že všetci sa vyslovili za zodpovedné postoje k aktuálnym otázkam domácej ale hlavne európskej  ekonomiky. Zo snemu a z víkendových rokovaní som odišiel obohatený o informácie a posilnený v presvedčení, že predstavitelia strany Most-Híd  vedia, že ak v časoch hojnosti sme členmi istého spoločenstva, tak, to isté musí platiť aj v časoch krízy.

Nevidíme priestor na búchanie do stola, ale vidíme priestor v serióznej práci. Témou týchto víkendových stretnutí bolo aj to, ako budeme v parlamente, vo vláde a prostredníctvom našich kolegov aj na straníckej úrovni pracovať na tom, aby Slovensko zostalo pevnou súčasťou Európskej Únie. V stávke je totiž oveľa viac, ako finančná pomoc nezodpovedným krajinám. Ide o budúcnosť Slovenska, o budúcnosť každého jedného občana krajiny. My sme povinný urobiť všetko, aby bola bezpečná.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kaliňákovi prihára. Štát mu platí luxusných hasičov

Za firmou Erupsi blízkou Kaliňákovi sú dobrovoľní hasiči, ktorí na príspevkoch od štátu získali státisíce eur.

ŠPORT

Cibulková dosiahla potrebné víťazstvo a má šancu na postup

Kerberová musí zdolať Keysovú bez straty setu.

TECH

Čo sa stane, ak by vypadlo centrum slovenského internetu?

Poskytovateľov internetu spája centrum SIX.


Už ste čítali?