Nebezpečné nápisy

Autor: Béla Bugár | 18.5.2011 o 13:45 | Karma článku: 16,05 | Prečítané:  3117x

V posledných týždňoch opäť pociťujem, ako vzrastá nacionalizmus v našej krajine. Na stenách budov sa objavili nápisy, ktoré hanobia Maďarov a Židov. Rozmýšľal som, čo môže viesť asi dvadsaťročného mladíka k tomu, aby nasprejoval na dom takéto nápisy.

Nad celou udalosťou by sme mohli mávnuť rukou, veď sa to nestalo prvý krát. Ale mali by sme sa zamyslieť nad tým, kedy sa tieto nápisy objavili/objavujú. Myslím si, že nie je prehnané hľadať súvislosť medzi pôsobením Slovenskej Národnej Strany v parlamente a čoraz silnejším nacionalizmom. Som presvedčený, že táto nenávisť získala takéto veľké rozmery po tom, ako sa strana pod vedením Jána Slotu dostala do parlamentu a stala sa vládnou stranou. Čoraz ráznejšie demonštrovali , že slovenský národ je ten najlepší a každá menšina ju ohrozuje a je pre ňu ťarchou. Stačí si spomenúť na ich obrovské plagáty počas kampane na parlamentné voľby v roku 2010, na ktorých nás varovali pred Maďarmi a Rómami. A to je len jeden príklad z mnohých.

Ak niekoho dlhodobo presviedčame o tom, že menšina je nebezpečná, skôr či neskôr tomu uverí. Aj v prípade, že sa v živote nestretol s žiadnym príslušníkom nejakej menšiny. Sila reklamy, presviedčanie a zastrašovania je obrovská.

Som presvedčený, že právo toto sa deje aj teraz. Slovenská Národná Strana spustila kampaň, zbierajú podpisy na vypísanie referenda, aby sa slovenský jazyk stal jediným úradným jazykom na Slovensku. Ich billboardy hlásajú:  : „Nebuďme doma cudzincami! Nechceme žiť vo Felvidéku! „ Väčšina občanov si tieto plagáty ani nevšimne, mávne nad nimi rukou, alebo sa pohorší. Ale je tu tento chlapec, ktorý sa sa pobral a nastriekal na stenu domu hanobné nápisy. Pýtam sa, zastaví sa len pri čarbaní, alebo budeme onedlho svedkami ďalšej kauzy podobnej Hedvigy Malinovej?

Nechápem túto nenávisť. Myslím si, že v prvom rade sme všetci ľudia a až potom Slováci, Maďari, Poliaci, Nemci, Ukrajinci…. Kultúra, názory, zvyky každého národa môžu len obohatiť, spestriť druhý národ. Bolo by na čase , aby niektorí dospeli a uvedomili si to!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Dávajte pozor, kam šliapete. Oslobodzovanie Mosulu potrvá

Islamský štát nemá veľkú šancu ubrániť svoje najväčšie mesto. Zároveň nemá kam ujsť a civilistov berie ako rukojemníkov.

EKONOMIKA

Rumuni aj Bulhari sú na tom s dôchodkami lepšie ako Slováci

Oveľa lepšie vyhliadky má Česko, Poľsko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko.

KOMENTÁRE

Vojna proti Islamskému štátu už dávno nie je bojom o územie

Región bude krvácať dlhé roky.


Už ste čítali?